Muş'ta nehre giren 6 çocuk akıntıya kapıldı: 3 çocuk boğuldu, 1'inin durumu ağır, 2 çocuk aranıyor

Muş'un Malazgirt ilçesinde pikniğe götürülen Kuran kursu öğrencilerinden çocuklardan 6'sı akıntıya kapıldı.

Muş'ta nehre giren 6 çocuk akıntıya kapıldı: 3 çocuk boğuldu, 1'inin durumu ağır, 2 çocuk aranıyor

Malazgirt’e bağlı Beşçatak köyünün imamı, Kuran kursuna gelen 40 öğrenciyi, Murat Nehri kıyısına pikniğe götürdü. Burada, serinlemek için suya giren çocuklardan 6’sı akıntıya kapıldı.

Arkadaşlarını gören çocukların çığlıklarını duyan köylüler, koşarak bölgeye geldi. Öğrencilerden 3’ünün cansız bedeni sudan çıkartılırken, 1 çocuk hastaneye kaldırıldı. Olay yerine çağrılan AFAD ekipleri, akıntıya kapılan 2 çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

Sudan cansız bedenleri çıkarılan çocuklardan 1’i kaldırıldığı Malazgirt Devlet Hastanesi’nde yeniden hayata döndürüldü. Kalbi yeniden çalıştırılan çocuğun durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Muş Valisi İlker Gündüzöz, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Murat Nehri’ne giren çocuklardan 3’ünün cesedine ulaşıldı. Sudan çıkarılan bir çocuğun hastanede tedavisi sürüyor. Akıntıya kapılan bir çocuğu da arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma, sağlık, jandarma ve polis ekiplerimiz olay yerinde.” dedi.

Çocuklarının ölüm haberini alan aileler hastaneye akın etti. Jandarma ekipleri köyde ve hastanede geniş güvenlik önlemi aldı.