Muhterem Nur 'Müslüm' filminin yapımcısını savcılığa şikayet etti: Müslüm'ün mezarındaki taşı alıp açık artırmada satacaklar diye korkuyorum

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, 'Müslüm' filmiyle gişe rekorları kıran yapımcı Mustafa Uslu'yu savcılığa şikayet etti.

Muhterem Nur 'Müslüm' filminin yapımcısını savcılığa şikayet etti: Müslüm'ün mezarındaki taşı alıp açık artırmada satacaklar diye korkuyorum

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, ‘Müslüm’ filmiyle gişe rekorları kıran yapımcı Mustafa Uslu’yu savcılığa şikayet etti.

Muheterem Nur, yapımcı Uslu’nun Müslüm Gürses’in imitasyon yüzüğünü ve gömleğini açık artırmada sattığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nur, parmağındaki yüzüğü göstererek ‘gerçek yüzük bu’ dedi ve “Müslüm’ün mezarındaki taşı alıp açık artırmadan satacaklar diye korkuyorum” diye tepkisini dile getirdi.

Nur’un iddialarına göre, İstanbul’da bir otelde 8 Ocak günü engelliler yararına yapıldığı belirtilen bir açık artırmada, 6 yıl önce hayatını kaybeden Müslüm Gürses’in yüzük ve gömleği açık artırmayla satıldı. Gürses’in yüzüğünü 38 yıldır parmağından hiç çıkarmadığını söyleyen Muhterem Nur, açık artırmada satılan yüzüğün ve gömleğin imitasyon olduğunu belirtti. Nur, ‘Müslüm’ filminin yapımcısı olan Mustafa Uslu ile vakıf hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Hem kamuoyunun hem de kendisinin dolandırıldığını belirten Muhterem Nur, “Eşimin yaşamı boyunca parmağından hiç çıkarmadığı yüzüğü, şuan benim parmağımda ve ölene dek çıkmayacaktır” dedi. Parmağındaki yüzüğü basın mensuplarına gösteren Muhterem Nur, açık artırma ile satılan yüzüğün imitasyon olduğunu söyledi. Muhterem Nur, açık artırmayla satılan gömleğin filmde kullanılan gömlek olduğunu savunarak, “Müslüm’ün bütün gömleklerini Urfa’daki müzeye bağışladım. Oradan da kimseye bir tane gömlek vermezler” diye konuştu.

‘Müslüm’ün mezarındaki taşı alıp açık artırmadan satacaklar diye korkuyorum’

‘Müslüm’ filmi üzerinden büyük paralar kazandığı bilinen yapımcı hakkında Muhterem Nur, “O paranın içerisinden bağışta bulunsalar çok daha makbule geçerdi. Yani 10 bin liraya, 20 bin liraya bir yüzük, gömlek satılacak… Herkes onu yapabilir. Ama milyarlar kazanan insanın bunu yapması benim için üzücü bir oldu. Eşimin ismini paramparça ediyorlar. Artık yeter. Müslüm’ün mezarındaki taşı alıp açık artırmadan satacaklar diye korkuyorum” diye konuştu.

Muhterem Nur, sahte eşyaların satışını yaparak menfaat elde etmeye çalıştığını iddia ettiği Mustafa Uslu ve Engelsiz Yaşam Vakfı hakkında, “Nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla dava açılmasını talep etti.