Muharrem İnce'den Ahmet Türk'e ziyaret: Dokunulmazlıklar konusunda partim hata yaptı

Mardin ziyaretinde kayyım ataması ile görevinden alınan HDP'li Ahmet Türk ile görüşen CHP Eski Milletvekili Muharrem İnce, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda partisinin hata yaptığını söyledi.

Muharrem İnce'den Ahmet Türk'e ziyaret: Dokunulmazlıklar konusunda partim hata yaptı

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Mardin’a yaptığı ziyarette kayyım ataması ile Mardin Belediye Başkanlığı görevinden alınan Ahmet Türk ile HDP İl Başkanlığı binasında görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan İnce, ”Dokunulmazlıklar konusunda benim partim hata yaptı.” ifadelerinde bulundu.

‘PARTİM HATA YAPTI, BEN YAPMADIM’

Ahmet Türk’e destek olacağını aktaran İnce, “Var gücümüzle geleceği inşa etmek için uğraşmalıyız. ‘El alem ne der?’ diyerek siyaset yapılmaz. ‘Bu mahalle ne der?’ diyerek siyaset yapılmaz. Yaptığımız iş doğru mu, değil mi? Biz buna bakacağız. Mesela geçmişte sizin partiniz de benim partim de hatalar yaptı. Dokunulmazlıklar konusunda benim partim hata yaptı. Ben yapmadım. Ben oy vermedim, tavır koydum. Ama 2010 referandumunda da sizin partiniz hata yaptı, boykot ederek. Şimdi bunları bir kenara bırakmak, önümüze bakmak lazım. Desteğim sizinledir. Desteğim demokrasiyledir. Desteğim sandıkladır. Sandık demokrasinin namusudur. Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz hepimiz, kim çıkarsa. Erdoğan çıktı sandıktan, ben aradım kendisini kutladım. Ben çıktığımda da o beni tebrik etmeli. Sayın Ahmet Türk çıkmışsa da onu hazmedeceksin. Onun için gönlümüz, yüreğimiz sizinle birliktedir” dedi.

AHMET TÜRK’TEN TEŞEKKÜR

İnce’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Ahmet Türk ise demokrasi ve özgürlük mücadelesi verdiklerini ifade ederek, “2014 yılında da seçildiğimizde kayyum olayıyla karşı karşıya kaldık. Bugün de aynı fotoğrafla karşı karşıyayız” sözlerine yer verdi.