MSB'den 'Generaller eşek gibi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor' denilmesine sert tepki

Milli Savunma Bakanlığı, "Generalleriniz eşek gibi Erdoğan'ın arkasında saf tutacaklar" diyen Akit Haber Müdürü Murat Alan'a sert tepki gösterdi.

MSB'den'Generaller eşek gibi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor' denilmesine sert tepki

Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, gazetenin ‘televizyon sürümü’ olan kanalda katıldığı canlı yayında TSK’da görev yapan generaller için “Erdoğan’ın arkasında eşek gibi saf tutacaklar” demişti.

“Ters Kutuplar” adlı programa katılan Murat Alan, gazeteci Ali Tarakçı ile tartıştığı sırada, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu” ifadelerini kullanmıştı.

Alan’ın sözlerine bugün Milli Savunma Bakanlığı’ndan yazılı bir açıklama ile sert bir tepki geldi.

Bakanlık açıklamasında Alan’ın sözleri için “Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan generaller hakkında hakarete varan tahripkâr bir dil” nitelemesinde bulunulurken “Asil milletimizin güvenliği ve bekası uğrunda, yargı ve istihbaratla yakın işbirliği içinde FETÖ ile her türlü mücadeleyi yapan, PKK/YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine karşı yurt içi ve yurt dışı operasyonları icra eden ve tüm vazifelerini büyük bir ciddiyet ve samimiyetle yerine getirme gayreti içinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerini komuta eden generalleri toplum nezdinde aşağılamaya çalışmak ordumuza ve asil milletimizin hak ve menfaatlerine zarar vermektedir.” ifadeleri kullanıldı.

“Bu tür sorumsuz ve düzeysiz açıklamaların tüm ordu mensuplarımızın olduğu kadar milletimizin de moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır.” denilen açıklama, “Anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, daima demokrasiye bağlı, milletinin emrinde, görevinin başında, ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı ile yurdun ve dünyanın dört bir köşesinde yaz kış, gece gündüz, dağ bayır demeden fedakârca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli generallerine karşı yapılan bu hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı, hukuki tüm yollar saklı kalmak kaydıyla şiddetle kınıyor, yasal süreçlerin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ediyoruz.” ifadeleriyle son buldu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this