MSB'den Bakan Akar ve Çavuşoğlu'nun toplantısı sonrası açıklama

Millli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun heyetlerarası değerlendirme toplantısında bir araya geldiğini açıkladı.

MSB'den Bakan Akar ve Çavuşoğlu'nun toplantısı sonrası açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu heyetler arası değerlendirme toplantısında bir araya geldi, toplantıda TSK’nin komuta kademesi de yer aldı. Toplantı sonrası Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Suriye’de güvenli bölge çalışmaları, güvenlik ve dış ilişkiler konuları ele alındı. Toplantıda Türkiye’nin hak ve menfaatlerinin korunması konusunda kararlılık vurgulandı.”

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, Dışişleri Bakan Yardımcıları Sedat Önal ve Yavuz Selim Kıran’ın da katıldığı toplantıda, her iki bakanlıktan genel müdür ve daire başkanı seviyesindeki personel de hazır bulundu.