Moto kuryelerin yazılımı değiştirilmiş POS cihazı vurgunu: 250 bin lira dolandırdılar

Yazılımı değiştirilmiş POS cihazlarıyla 200 kişinin kart bilgilerini kopyalayan 2'si moto kurye olarak çalışan 4 kişi gözaltına aldı. Şüphelilerin 250 bin liralık vurgun yaptığı belirlendi.

Moto kuryelerin yazılımı değiştirilmiş POS cihazı vurgunu: 250 bin lira dolandırdılar

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine başvuran vatandaşlar hesaplarından bilgileri dışında para çekildiğini belirterek şikayetçi oldu. Polis ekipleri yaptığı çalışmalarda 200 kişinin kredi kartı ve banka kartlarından 250 bin lira vurgun yapıldığını tespit etti. İkisi yemek firmalarında moto kurye olarak çalışan toplam 4 şüpheliyi belirledi.

Polis ekipleri 4 şüphelinin yazılımı değiştirilmiş pos cihazıyla evlerine sipariş götürdükleri müşterilerin kart bilgileri kopyaladığını, daha sonra kopya kartlar oluşturularak ATM’lerden müşterilerin paralarını çektiklerini tespit etti.

4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 28 Şubat’ta 4 kişinin yakalanması için operasyon düzenleyerek F.Ö., F.P., A.Ş. ve İ.H.’yı gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda yazılımı değiştirilmiş pos cihazları, kart kopyalama cihazı, manyetik şeritleri olan kopya kartlar ele geçirildi. Vatan Caddesi’nde bulunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli 3 Mart’ta sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. (DHA)