Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Pençe Operasyonu' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyine yönelik 'Pençe-2 Operasyon Planı' çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan'Pençe Operasyonu' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyine yönelik sürdürülen ‘Pençe Operasyonu’ kapsamında dün akşam saatlerinde yeni bir harekat başlatıldığı duyuruldu.

Bakanlığın açıklamasında “Elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı, Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 22.00’de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde, tespit edilen farklı bir bölgede yeni bir harekat başlatılmıştır” ifadelerine yer verilerek operasyonun Hava Kuvvetleri, kara ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA’ların desteğinde planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Bu harekat ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine devam edilecektir” denildi.
.