MHP'nin tepesinden açıklama: Bürokraside Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olanlar var

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "bürokrasinin içinde Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlar" bulunduğundan şikayet etti ve bunları "Kripto" olarak yaftaladı.

MHP'nin tepesinden açıklama: Bürokraside Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olanlar var

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde düzenlenen mitingde dikkat çeken sözler sarfetti.

Partisinin İlçe Belediye Başkan adayı Veysel Aydemir’e destek isteyen Karakaya, “Bildiğiniz gibi Veysel Başkanımız 1999 ile 2004 yılları arasında partimizden Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Kendisi siyasete ara verdi, ancak hemşerilerinin tekrar baskısı sonucunda bugün tekrar aday oldu. Kendisine desteğinizi bekliyoruz. Bugün yine MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını sizlere getirdim. Veysel kardeşimizi Genel Başkanımız sizlere emanet etti” derken, toplanan kalabalıktan “Cumhur İttifakı’nın ruhu”na uygun çalışmalarını istedi.

“Hiç kimse Cumhur İttifakı’na zarar verecek tavır ve davranışlar içerisinde olmayacak. Ben buradan seçime bir hafta kala teşkilatlarımızı uyarıyorum.” diyen Karakaya, “Sayın Cumhurbaşkanının 2 gün önce bu konuyla ilgili bir açıklaması var. ‘Cumhur İttifakı’nın ruhuna zarar vereni kapının önüne korum’ dedi. Çünkü hem bürokrasinin içerisinde hem siyasetin içerisinde Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olanlar var. Hatta onların çoğunun adına ‘kripto’ diyorlar. Kriptolara müsaade yok. Buna ne Sayın Cumhurbaşkanı ne de Genel Başkanımız müsaade veriyor.” ifadelerini kullandı.