MHP'lilerin saldırısına uğrayan Mücahit Avcı: Ölümle sonuçlanabilirdi, serbest bırakıldılar

CHP'li Mücahit Avcı, sosyal medyada Devlet Bahçeli ile ilgili yaptığı paylaşım bahane edilerek MHP'liler tarafından feci şekilde darp edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Avcı, ''Konuyu adli makamlara intikal ettirdik ancak bu kişiler buna rağmen serbest bırakıldılar'' dedi.

MHP'lilerin saldırısına uğrayan Mücahit Avcı: Ölümle sonuçlanabilirdi, serbest bırakıldılar

Bir dönem CHP’nin sosyal medya danışmanlığını yapan Mücahit Avcı, sosyal medyada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin düştüğü bir videoyu paylaştığı için MHP’lilerin saldırısına uğramıştı.

Mücahit Avcı, Twitter’dan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Avcı, ”Bilindiği üzere Perşembe günü alçak bir saldırıya uğradım. Saldırgan grubun iki gün boyunca ofisim etrafında beni takip ederek saldırı planı yaptığını da kamera görüntüleriyle tespit ettik. Konuyu adli makamlara intikal ettirdik ancak bu kişiler buna rağmen serbest bırakıldılar.” dedi.

Saldırının basit bir yaralama eylemi ya da kavga olmadığını ifade eden Avcı, ”Bu planlı, organize bir saldırı olmakla birlikte belki de çevredeki insanların müdahalesi olmasa ölümle sonuçlanabilecek bir saldırıydı” ifadelerinde bulundu.

‘MHP’Lİ YÖNETİCİLERİN GÜDÜMÜNDE OLDU’

Avcı paylaşımına şu sözlerle devam etti:

”Bu grubun, sosyal medya üzerinden beni öldürmekle ve darp etmekle tehdit eden MHP’li yöneticilerin güdümünde olduğu da ortada. Asıl vahim olan ise bu tehdit mesajları tarafımca adli makamlara verilmesine rağmen hiçbir işlem yapılmaması ve bu saldırganların serbest bırakılmasıdır.

Ülkemizde bir iç karışıklık yaratma arzusunda olan bu saldırganlar ve azmettiricileri ile hukuki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğimi, toplumu korku ve endişeye sevkederek baskı altına almak isteyenlere karşı dimdik ayakta olduğumu da herkesin bilmesini isterim.

Arayan, soran, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. Sağlık durumum gayet iyi, evimde istirahat ediyorum. Sağduyu ve adalet duygusuyla bunu da aşacağımıza inancım tam.”