MHP'li Akçay: Seçim sonuçlarını 82 milyon vatandaştan çok Trump merak ediyor

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ""Türkiye'de yaşayan 82 milyon vatandaş değil, onlardan daha evvel seçim sonuçlarını en çok ABD Başkanı Trump merak ediyor." dedi.

MHP'li Akçay: Seçim sonuçlarını 82 milyon vatandaştan çok Trump merak ediyor

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, yerel seçimlere ilişkin açıklamasında “Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaş değil, onlardan daha evvel seçim sonuçlarını en çok ABD Başkanı Trump merak ediyor.” iddiasında bulundu. Akçay sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş fiyatlara gelen tepkileri ise “Sıkışınca domates, biber, patlıcan demeye başladılar” diyerek yorumladı.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bir otelde parti teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Akçay, seçimlere ilişkin konuşmasında “beka sorunu” konusundan söz ederken, bazılarının “beka” kaygısını anlamakta zorlandığını söyleyerek, “Beka da neymiş? diyerek domates, biber ve patlıcan fiyatlarını daha önceleyen siyasi liderleri, partilileri görüyoruz. CHP-İYİ Parti ve bunlara benzer diğer partilerin sözcülerine baktığımızda domates, biber fiyatına satılan bir ülke bekası anlayışıyla karşı karşıyayız. 50 yıldır bizim mücadele ettiğimiz bu zihniyet; ülkemizin varlığı, geleceği, istikbali için bir arpa bile yol alamadıklarını gösterir. MHP’nin 50 yıllık çizgisindeki bütünlük, tutarlılık ve Türkiye’nin ufkunda parlayan bir yıldız gibi parlayışıyla, duruşuyla ne kadar haklı davanın mensupları olduğumuzu bugün net bir şekilde görmekteyiz” dedi.

“PUSUYA YATMIŞLAR”

31 Mart seçimlerinin sadece Türkiye’de değil yurt dışında da merak edildiğini belirten Akçay, “Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaş değil, onlardan daha evvel seçim sonuçlarını en çok ABD Başkanı Trump merak ediyor. Acaba Türkiye’de çıkan sonuçlar nasıl bir neticeye varacak? Bu sonuçları Avrupa ülkeleri merak ediyor. PKK’sı, FETÖ’sü, diğer terör örgütleri, dört gözle bekliyor sonuçları. Çünkü hepsi, 31 Mart’ta pusuya yatmış durumdalar. Bunun işaretlerini 24 Haziran akşamı ve 25 Haziran sabahı vermeye başladılar. Biliyorsunuz hepsinin büyük iddiaları vardı. 24 Haziran’dan sonra çiçekler açacak, bahar gelecek diyorlardı. Oysa yaz gelecekti. İstedikleri sonuçları alamayınca bu maçın rövanşı olarak 31 Mart’ı gösteriyorlar. Şimdi baktılar ki sonuçlar kötü, alt tarafı belediye başkanları, meclis üyeleri seçilecek, bunun bekayla ne alakası var demeye başladılar. Bunlar sıkışınca domates, biber, patlıcan demeye başladılar. O bakımdan bu seçimler, Türkiye için büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.