Metris Cezaevi'nde yangın: Özel harekat polisleri sevk edildi

Metris Cezaevi'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda özel harekat polisi sevk edildi.

Metris Cezaevi'nde yangın: Özel harekat polisleri sevk edildi

Metris Cezaevi’nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda özel harekat polisi sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Metris Cezaevi T1 koğuşunda saat 21.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Cezaevi çevresinde Özel Harekat ekipleri sevk edildi.

Olay yerine İtfaiye ekipleri  ve ambulans sevk edildidi. Yangın kısa sürede söndürüldü.

Yangında 27 mahkum dumandan etkilendiği kaydedildi. Dumandan etkilenen mahkumlar tedbir amaçlı çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Metris Cezaevi’nde çıkan yangınla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Bugün saat 20.40 sıralarında Metris 1 nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hırsızlık suçundan tutuklu ve hükümlülerin barındırıldığı bir koğuşta henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Ceza İnfaz Kurumu personeli ve Cezaevi Tabur Komutanlığı görevlilerince olaya süratle müdahale edilmiş derhal olay yerine intikal eden itfaiye görevlileri ile birlikte yangın diğer hiçbir koğuşa yayılmadan kısa sürede söndürülmüştür. Dumandan etkilenen 3 tutuklu ile görevli bir infaz ve koruma memuru tedbir amaçlı olarak hastaneye sevk edilerek sağlık kontrolleri gerçekleştirilmiştir. Cezaevinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır. Olaya ilişkin adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.