Metin Feyzioğlu CHP'den 20 Haziran'da istifa etmiş

Metin Feyzioğlu'nun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden 20 Haziran 2019'da istifa ettiği ortaya çıktı.

Metin Feyzioğlu CHP'den 20 Haziran'da istifa etmiş

Bir televizyon programında “Hiçbir siyasi parti üyesi değilim” diyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeliğinden 20 Haziran 2019’da istifa ettiği ortaya çıktı.

Feyzioğlu, programda “Metin Bey CHP’nin başına gelir mi, gelirse ne olur? Orada şimdi AK Parti’ye destek veren bir Metin Feyzioğlu profili var. Dünya mı değişti, siz mi yer değiştirdiniz, neler olduğunu anlatır mısınız?” sorusunu şöyle yanıtlamıştı: Dün de yoktu, bugün de yok. Basın yakıştırdı. Bana göre hoştur. Bu bir teveccühdür. Cumhurbaşkanı adaylığımı da gündeme getirdiler. Ama yok böyle bir şey demiştim. Yine söylüyorum, hiçbir zaman olmadı, şimdi de yok. Ve ben hiçbir siyasi partisi üyesi değilim şu anda. Ve AKP’yi desteklemiyorum, hayır. Türkiye Cumhuriyeti’ni destekliyorum.

E-DEVLET’TEN İSTİFA

Independent Türkçe‘den Can Bursalı‘nın haberine göre, Feyzioğlu CHP üyeliğinden e-devlet uygulaması üzerinden 20 Haziran 2019’da istifa etti.

HUKUKUN SİYASETİNİ YAPIYORUZ

Feyzioğlu, resmi olarak duyurmadığı istifadan bir gün sonra Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Niğde’de vatandaşlarımıza soruyoruz. Gençler,büyükler,kadınlar… Nasıl bir Türkiye istiyoruz? Vatandaş diyor ki; güven veren adalet. Bunun için mücadele ediyoruz. Partiler dışı,partiler üstü. Amacımız siyasete de yol göstermek, bir kutup yıldızı olabilmek.” dedi.

Metin Feyzioğlu, Erzurum Barosu’ndan düzenlediği basın toplantısında da, “Biz parti siyaseti yapmıyoruz, yapmadık, yapmayacağız. Bundan sonra da yapılmasını doğru bulmayız. Hiçbir siyasi partinin ne karşıtıyız, ne destekçisiyiz. Biz ilk günden beri ‘hukukun siyasetini yapıyoruz’ demiştik. Ona da devam ediyoruz.” demişti.

PM ÜYELİĞİNDEN 2013’TE İSTİFA ETMİŞTİ

2013 yılının Mayıs ayında Türkiye Barolar Birliği’nin başkanı seçilen Feyzioğlu, yeni görevi nedeniyle o tarihe kadar yürüttüğü CHP Parti Meclisi üyeliğinden ayrılmıştı. Feyzioğlu, 2012 yılında rekor oyla CHP PM üyeliğine seçilmişti.