Meteorolojiden kar uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul ve birçok il için kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden kar uyarısı

Meteoroloji’den gelen son tahminlere göre yurdun büyük bir bölümünde sağanak ve kar yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Isparta, Burdur ve Bayburt çevreleri ile Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların kıyı kesimlerde sağanak şeklinde, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz’in iç kesimlerde kar ve yer yer karla karışık olması beklenirken; İstanbul’da da yağmurlu havanın öğle saatlerinden sonra yüksek kesimlerde zaman zaman kar ve karla karışık yağmura dönmesi bekleniyor.

Marmara’da çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra İstanbul’un yüksek kesimleri ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yüksek kesimleri zaman zaman karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 6°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusu hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu

KOCAELİ °C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

Ege’de parçalı ve çok bulutlu, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 11 °C

Parçalı ve çok bulutlu

Akdeniz’de parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Burdur ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimleri yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 15°C

Çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İç Anadolu’da çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 3°C

Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı

Batı Karadeniz’de çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 2°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

Orta Karadeniz ile Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

Doğu Anadolu çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 0°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

Güneydoğu Anadolu’da çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 9°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı