Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

İstanbul'da da sıcaklıklar düşüyor, bazı ilçelerde de yer yer kuvvetli yağış öngörülüyor. Meteoroloji aynı zamanda 5 bölge için de kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji, 5 bölge için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Buna göre, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin bazı illeri ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde sağanak bekleniyor. İstanbul’da da sıcaklıklar düşüyor, bazı ilçelerde de yer yer kuvvetli yağış öngörülüyor.

Marmara, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin bazı illeri ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Anadolu, Marmara’nın güneydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.