Meteoroloji'den hafta sonu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hafta sonu ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşeceği ve yağışların etkisini arttıracağı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji'den hafta sonu uyarısı

Yağışlı hava bugünden itibaren ülkeye giriş yapıyor. Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde bugün karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye’nin genelinde bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

HAFTA SONUNA DİKKAT: SOĞUK VE YAĞIŞLI

Hafta sonu ülke geneli hava sıcaklıkları düşüyor ve yağışlar etkisini artırıyor. Ülkenin hemen hemen tümünde beklenen sağanakların yanında Doğu Anadolu’da kar da etkili olabilir. İstanbul’da pazar günü sıcaklıkların 13 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Adana’nın kıyı kesimlerinde yağış tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Adana’nın kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması öngörülüyor.