Merve Kavakçı'nın diğer kızının da Erdoğan'ın danışmanı olduğu ortaya çıktı!

Merve Kavakçı’nın diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıktı.

Merve Kavakçı'nın diğer kızının da Erdoğan'ın danışmanı olduğu ortaya çıktı!

1999’da TBMM’de yaşanan türban krizi sırasında tanınan ve bir süre önce Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Merve Kavakçı, son günlerde kızlarıyla gündemden düşmüyor.

Fazilet Partisi’nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde İstanbul milletvekili olarak seçilen Kavakçı, 2 Mayıs 1999’da TBMM’de and içme törenine başörtülü gelince meclisten çıkartılmıştı. Kavakçı, ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için 13 Mayıs 1999’da Bakanlar kurulu kararıyla vatandaşlıktan da çıkarılmıştı.

Merve Kavakçı 1988 yılında Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Bu evlilikten Fatma Gülham ve Mariam isminde iki kızı oldu. Kavakçı, Ali Ahmad Abushanab çifti 1993 yılında boşandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atamıştı.

Odatv‘nin haberine göre, Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a danışman olarak atanması tartışmalara neden olurken, diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı olduğu ortaya çıktı.

Sözkonusu bilgi ise AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hak-İş’in “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi”nin kapanışı sırasında ortaya çıktı. Buraya katılan Fatma Gülham Abushanab, Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak anons edildi.

KAVAKÇI-GRAHAM FULLER YAKINLIĞI

Merve Kavakçı’nın adı, Türkiye’de bir dönem CIA istasyon şefliği de yapmış olan Graham Fuller’le de yan yana anılmıştı. Fuller ile pek çok panele birlikte katılan Kavakçı, yine onunla birlikte ABD yönetimine hitaben yazılmış pek çok açık mektuba imza da atmıştı.
Cumhurbaşkanı danışmanı olan Mariam Kavakçı, fotoğraflarıyla konuşuluyor.

Fatma Gülham Abushanab’ın dedesi, Merve Kavakçı’nın babası, Yeni Akit yazarı Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı’nın geçen yıl Fethullah Gülen’e ilişkin yazısı tepkilere neden olmuştu. Dede Kavakçı köşesinde, “Gülen özür dilesin tevbe etsin son günlerini Türkiye’de geçirsin” diye yazmıştı.

Merve Kavakçı’nın kardeşi Ravza Kavakçı Kan ise, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve AKP İstanbul Milletvekili olarak görev yapıyor.