'Mehmetçik radikal teröristlere bekçilik yapacak'

Öztrak, 'Emperyalist güçlerin bize önerdikleri yol çıkmaz yoldur' ifadelerini kullandı.

'Mehmetçik radikal teröristlere bekçilik yapacak'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenleyeceği operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, ‘Emperyalist güçlerin bize önerdikleri yol çıkmaz yoldur’ ifadelerini kullandı.

Öztrak, Suriye operasyonuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Mehmetçiklerimiz radikal teröristlere bekçilik yapacak. Milyarlarca dolar kaynak yok yere harcanıp gidecek. Ortadoğu bataklığına girmeyin dedik. AKP Genel Başkanı bizi dinlemedi” sözleriyle tepki gösterdi.

Öztrak’ın açıklaması şöyle:

“Egemen güçler Türkiye’yi maşa gibi kullanıyor. Teröristlere dağıtılan silahların namlusu Mehmetçiğimize dönecek mi? Şimdi de saray çok daha büyük bedeli millletimizin sırtına bırakmaya hazırlanıyor. Mehmetçiklerimiz radikal teröristlere bekçilik yapacak. Milyarlarca dolar kaynak yok yere harcanıp gidecek. Ortadoğu bataklığına girmeyin dedik. AKP Genel Başkanı bizi dinlemedi. Biz Suriye ile ilişkileri düzeltin dedik. Suriye çözüm yolu bellidir. Suriye sorunun en kısa çözümü Şam ve Ankara arasındaki yoldur. Emperyalist güçlerin bize önerdikleri yol çıkmaz yoldur. Sarayla ABD arasındaki uzlaşma vardır. Siz bizim dediğimiz bölgelere girin. Biz de ne kadar terörist varsa sizin sırtınıza bırakacağız.”

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da, “Siyasi istikbal uğruna Kahraman Mehmetçiklerimiz kesinlikle Ortadoğu bataklığına itilmemelidir.” diyerek tepki göstermişti.