Mehmet Ağar, 'yeni parti'cilere kızdı

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, 'yeni parti' iddialarına tepki gösterdi.

Mehmet Ağar, 'yeni parti'cilere kızdı

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, ‘yeni parti’ iddialarıyla gündeme gelen Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a isim vermeden tepki gösterdi.

Ağar, “Onların geldiği her makamın altında yatan emek, ter, gayret Tayyip Erdoğan’a ait” ifadelerini kullanarak, açıklanmayan ‘yeni parti’ kadrosuna tepki gösterdi.

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Elazığ’ın yerel televizyonları Kanal 23 ve Kanal Fırat’ın ortak yayınında açıklamalarda bulundu. AKP’den ayrılanların yeni bir parti kuracakları iddialarına dair, “Öyle bir olasılık, ihtimal görmüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Odatv‘de yer alan habere göre, Ağar yeni parti ile adı geçen isimlerin siyasi kariyerlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a borçlu olduğunu belirterek, “Bahse konu kişilerin bu konuda çıkış yapmaları için hiçbir meşru mazeret yok ellerinde. Sonuç olarak onların geldiği her makamın altında yatan emek, ter, gayret Tayyip Erdoğan’a ait. Sırtında omuzlarında taşıyarak makamlar ikram etti insanlara” diye konuştu.

Eski bakan sözlerinin devamında Erdoğan’ı, “Onlar da Tayyip Bey gibi bir mücadelenin içerisinde Allah vergisi olması gereken liderlik kabiliyetleri olsa onlar olurdu, Tayyip Bey olamazdı” sözleriyle övdü.