MEB uyuşturucuyla mücadeleyi Diyanet'e devretti

Milli Eğitim Müdürlükleri, MEB'in “Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele” projesi kapsamında eylem planlarını hazırladı. Eylem planlarına Diyanet İşleri Başkanlığı da dahil edildi.

MEB uyuşturucuyla mücadeleyi Diyanet'e devretti

Milli Eğitim Müdürlükleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), “Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele” projesi kapsamında eylem planlarını hazırladı. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulları ve milli eğitim müdürlükleri ortaklığı ile hazırlanan eylem planlarına, aralarında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da yer aldığı çok sayıda kamu kurumu dâhil edildi.

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre; il müftülüklerinin, “Uyuşturucu madde kullanımının zararlı etkileri konusunda öğrencilerin bilgilendirilmesi” amacıyla öğrencilere yönelik vaaz, hutbe ve seminer çalışmaları yapacağı belirtildi.

İl müftülüklerinin, “Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele Eylem Planı” kapsamında yapacağı faaliyetler şöyle sıralandı:

-Konu ile ilgili vaaz ve hutbeler verilecek.

-Yerel televizyonlarda program yapılacak.

-Kuran kursu öğreticileri ve imamlara yönelik bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

-Kuran kursu öğrencilerine konferans verilecek.

Geçen aylarda, Doğu ve Güneydoğu’da MEB yerine Diyanet, çocukların okula gönderilmesi için velileri ziyaretlerine başlamıştı.