Mansur Yavaş'tan AKP'ye güvence: Açık bulalım diye bir derdimiz yok

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'nın son 25 yılının hesabını sorup sorayacağıyla ilgiili olara "Devr-i sabık yaratmak gibi bir işimiz olmaz" dedi.

Mansur Yavaş'tan AKP'ye güvence: Açık bulalım diye bir derdimiz yok

Mazbatasını alarak görevine resmen başlayan CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP ve öncülleri olan partilerin yönetimi altında geçen 25 yılda yapılanlarla ilgili tutumunun ne olacağını açıkladı.

Posta gazetesinden Murat Çelik’e konuşan Yavaş, “Geçmiş 25 yılın hesabını kesmeye mi geliyorsunuz?” sorusuna, “Bunu sormakta haklısınız. Şimdi o konuşuluyor da… Bakın, hukuk dışında hiçbir şey olmaz bizde. Bir şey varsa gereği yapılır ama şunu özellikle belirtmek istiyorum; intikam amacıyla hareketimiz olmaz bizim. Biz adaletli davranmaya talibiz kesinlikle” dedi.

“Eski dosyalar açılmayacak anlamına mı geliyor bu?” sorusunu da yanıtlayan Yavaş, “Bizim önyargımız yok. Bütün devir teslimlerde rutin prosedür neyse o işleyecek. Kesinlikle ‘Şunları atalım, şöyle yapalım’ gibi bir şeyimiz yok. Devr-i sabık yaratmak gibi bir işimiz olmaz” diye konuştu.

Yavaş soruya yanıtına şu ifadelerle devam etti:

“Rutin incelemelerimiz mecburen yapılmak durumunda tabii. Son durum nedir, ne yapılmıştır, seçim döneminde usulsüz harcamalar varsa, zaten mecburen bunlar ele alınacak ama illaki bir açık bulalım da şunlarla uğraşalım diye bir derdimiz yok. Açıkçası onlara dalarsak iş yapamayız.”

“HİÇ RAHATSIZ ETMİYOR”

Mansur Yavaş, belediye meclisinde çoğunluğun AKP ve MHP’den oluşmasının icraatlarına nasıl yansıyacağıyla ilgili soruya ise “Meclis’teki durum beni hiç rahatsız etmiyor açıkçası. Çalışırken zorlanmayız. Biz zaten, ‘rozetsiz’, beraber yönetmeye taliptik. Beraber de yöneteceğiz. Tabii ki Ankara’nın hakkını hukukunu her zaman koruyarak.” diye yanıt verdi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this