'Küskünler'in gazetesinde sert yazı: AK Parti'yi bir FETÖ'cü savunuyor...

Karar Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan bugünkü yazısında, AKP milletvekili ve YSK temsilcisi Recep Özel'in Fethullah Gülen'le ilişkisini hatırlatıp "Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ’cü olması." dedi.

'Küskünler'in gazetesinde sert yazı: AK Parti'yi bir FETÖ'cü savunuyor...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen, AKP’nin “küskün”lerinin gazetesi Karar‘da iktidarı hedef alan yazıların sertlik derecesi bugün en üst düzeye taşındı.

Gazetenin yazarlarından eski AKP milletvekili Mehmet Ocaktan, iktidarı en son sanatçıları hedef alan sözleriyle gündem olan YSK Temsilcisi Recep Özel üzerinden yerden yere vurdu. Ocaktan, Recep Özel’in Fethullah Gülen’le bağlantılarını da hatırlattığı yazısında “En dramatik olanı da, 15 Temmuz ihanetine rağmen, AK Parti’nin hala bir FETÖ’cü tarafından savunuluyor olmasıdır.” dedi.

Ocaktan’ın “Dindarlar hiç böyle hayal kurmamıştı” başlıklı yazısında bazı bölümler şöyle:

“Düşünün ki bir AK Partili vekil çıkıyor, sanatçılar dahil geniş kesimlerin YSK kararını protesto için başlattıkları “Her şey çok güzel olacak” kampanyasını eleştirmek için “Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın” gibi seviyesiz ve utanç verici ifadeler kullanabiliyor. Peki kim bu vekil? AK Parti’nin aynı zamanda YSK’da görevli olan temsilcisi… Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ’cü olması. Anlayacağınız soyadı kadar “özel” bir vekil. FETÖ lideri Fetullah Gülen’in özel olarak “namaz takkesi hediye ettiği” ve de himmet dairesinin içinde yer alan şanslı(!) bir vekil. Vekilimiz gerçekten olağanüstü bir şansa sahip, zira Bank Asya’nın önünden geçenlerin bile yargılandığı bir Türkiye’de, o hala AK Parti’nin en cengaver FETÖ’cü temsilcisi olmaya devam ediyor.

İşte şimdi bu FETÖ’cü vekil çıkmış, YSK’nın hukuk cinayetini savunmak için güya aklınca herkese laf çakıyor, bunu yaparken de ‘siyasetin dili’ni seviyesizleştirmede hiçbir sınır tanımıyor.

Dindar-muhafazakar kesimlerin nasıl bir kirlilik denizinin etrafında dolaştığını gösteren bundan daha iyi bir örnek olabilir mi? En dramatik olanı da, 15 Temmuz ihanetine rağmen, AK Parti’nin hala bir FETÖ’cü tarafından savunuluyor olmasıdır.

Talihsizliğe bakın ki bugün iktidar adına öne çıkan yetkili ağızların adeta karikatürize hale dönüşen açıklamaları, söylemleri yüzünden AK Parti millet nezdinde güven kaybına uğramaya devam ediyor. Öyle anlaşılıyor ki partiyi yönetenler, bu gidişattan hiç de mutsuz değiller…”