Kurtulmuş: Güle oynaya, şenlik havasında bir kampanya sonucunda…

Kurtulmuş, "demokrasi" vurgusu yaptı.

Kurtulmuş: Güle oynaya, şenlik havasında bir kampanya sonucunda…

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için oyunu Fatih’te kullandı.

Kurtulmuş “İstanbul halkı, bu yenileme seçiminde iradesini bugün ortaya koyacak. İstanbul halkımız neyi ne şekilde karar verirse baş göz üstüne. Türkiye demokrasisinin seviyesini göstermesi bakımından da bu seçim fevkalade önemliydi” diye konuştu.

Kurtulmuş, “demokrasi” vurgusu yaparken şöyle devam etti:

“İstanbul halkı, bu yenileme seçiminde iradesini bugün ortaya koyacak. İstanbul halkımız neyi ne şekilde karar verirse baş göz üstüne. Türkiye demokrasisinin seviyesini göstermesi bakımından da bu seçim fevkalade önemliydi. Yapılan itirazlar sonucunda Yüksek Seçim Kurulu seçimin yenilenmesine karar verdi. Çok şükür böyle güle oynaya, şenlik havasında bir kampanya sonucunda da bugün vatandaşlarımız sandık başına gidiyor. Ümit ederim, yine gayet güzel, olgun, seviyeli ve sakin bir seçim sonucu, İstanbul halkı önümüzdeki 5 yıl Büyükşehir Belediyesi’nde kimin hizmet vereceğine karar verecek ve Türkiye önemli bir demokratik dönemecini daha geçmiş olacak.” ifadelerini kullandı.