Kuran kursu öğrencilerini pikniğe götürdüler: Çocuklardan 3'ü nehirde boğuldu, 1'i kayboldu!

Köy sakinleri, nehre girerek 4 çocuğun cansız bedenini kıyıya çıkardı. 2 çocuğa ise ulaşılamadı.

Kuran kursu öğrencilerini pikniğe götürdüler: Çocuklardan 3'ü nehirde boğuldu, 1'i kayboldu!

Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Beşçatak köyünde, gittikleri piknikte, serinlemek için Murat Nehri’ne giren Kuran kursu öğrencisi 4 çocuk boğuldu, 2 çocuk ise kayboldu.

Malazgirt’e bağlı Beşçatak köyünün imamı, Kuran kursuna gelen 40 öğrenciyi, Murat Nehri kıyısına pikniğe götürdü! Burada, serinlemek için suya giren çocuklardan 6’sı akıntıya kapıldı. Arkadaşlarını gören çocukların çığlıklarını duyan köylüler, koşarak bölgeye geldi. Köy sakinleri, nehre girerek 4 çocuğun cansız bedenini kıyıya çıkardı. 2 çocuğa ise ulaşılamadı.

İhbar üzerine köye AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipleri, kayıp 2 çocuğun bulunması için çalışma başlattı.

Çocukların cansız bedenleri ise yapılan incelemelerin ardından Malazgirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Akıntıya kapılarak sudan cansız bedenleri çıkarılan 4 çocuktan 1’i kaldırıldığı Malazgirt Devlet Hastanesi’nde yeniden hayata döndürüldü. Kalbi yeniden çalıştırılan çocuğun durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olay sonrası bölgeye giden Muş Valisi İlker Gündüzöz, arama çalışmalarını yakından takip etti. Yetkililerden bilgi alan Vali Gündözöz, “Murat Nehri’ne giren çocuklardan 3’ünün cesedine ulaşıldı. Sudan çıkarılan bir çocuğun hastanede tedavisi sürüyor. Akıntıya kapılan bir çocuğu da arama çalışmaları sürüyor” dedi.

DHA’nın aktardığına göre, çocuklarının ölüm haberini alan aileler hastaneye akın etti. Jandarma ekipleri köyde ve hastanede geniş güvenlik önlemi aldı.