Külliye'de 'Windows’u etkinleştir' ikazı

Erdoğan'ın Deniz Yarbay Engin Ağmış’la yapılan görüşmesinde ekranın sağ alt köşesinde “Windows’u etkinleştir” yazdığı görüldü.

Külliye'de 'Windows’u etkinleştir' ikazı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki Külliye’de 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonunda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümünde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde görev yapan askerleriyle dijital bağlantı yapıldı.

Bağlantılarda tüm askerler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını belirten mesajlarını iletti.

Fakat konuşmalar sırasında bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. Erdoğan’ın Deniz Yarbay Engin Ağmış’la yapılan görüşmesinde ekranın sağ alt köşesinde “Windows’u etkinleştir” yazdığı görüldü. Söz konusu yazı Windows’un lisanssız bir şekilde kullanıldığı bilgisayarlarda çıkıyor.

Odatv’nin haberine göre bu Windows’un ilk ikazı da değil. Aynı konu geçen yıl yine Cumhurbaşkanlığı’nın bir etkinliğinde gündeme gelmişti. Erdoğan, sosyal medya özel yayınında “Gençlik ve Teknoloji Buluşması” ismindeki programda yaptığı sunu sırasında yine aynı ifadelerin yazdığı görülmüştü.

Erdoğan’ın konuşma yaptığı kürsünün arkasında yer alan ekrana yansıtılan bilgilerin yer aldığı bilgisayarda kullanılan Windows’un deneme sürümü olduğu yazıyordu.

“Windows’u etkinleştir” yazan ekran sosyal medyanın da gözünden kaçmadı. TAI gibi bir kurumda gerçekleştirilen teknoloji buluşmasında tam sürüm Windows’un kullanılmaması eleştiri konusu oldu.

İşte geçen yıldan ve bu akşamdan görüntü: