Krize karşı Marksist Manifesto ve Sınıf Tavrı'ndan sempozyum çağrısı

"Yeter, söz işçinin" diyerek mücadele eden Sınıf Tavrı ile marksist teorik dergi,  Marksist Manifesto İstanbul'da Şişli Kenter Tiyatrosu'nda 1 Aralık'ta ortak bir sempozyum gerçekleştireceklerini duyurdu. "Ekonomik krizin etkisinin her geçen gün arttığı" tespitinin yapıldığı duyuruda, "krizin etkilerini anlamak gerektiği" ifadesi kullanıldı.

Krize karşı Marksist Manifesto ve Sınıf Tavrı'ndan sempozyum çağrısı

1 Aralık günü gerçekleşecek etkinliğe çok sayıda bilim insanı, yazar ve sendikal hareketin temsilcisi katılacak. Sempozyumda konuşma yapacaklar arasında eski DPT Müsteşarı ve akademisyen Prof. Dr. Bilsay Kuruç, akademisyen Prof. Dr. İzzettin Önder, Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir, Prof. Dr. Ahmet Alpay Dikmen, Doç. Dr. Bülent Hoca ve Doç. Dr. Aziz Çelik, yazar Zafer Aydın ve Sınıf Tavrı YK üyesi Irmak Ildır olacak.

“AKADEMİK BİRİKİMLE SINIF MÜCADELESİNİN UNSURLARINI YAN YANA GETİRECEĞİZ”

Manifesto’ya konuşan Sempozyum Düzenleme Komitesi amaçlarını şöyle belirtti: “Ekonomik krize karşı mücadele tek başına ekonomik talepler ile yapılması mümkün değil. Yönsüz bir mücadeleye değil, mücadele ederken aydınlatan bir içeriğe sahip olmalıyız. Bu sempozyumla, yalnızca akademik bir faaliyet içinde olmayacağız, aynı zamanda ülkemizin değerli bilimsel birikimiyle, sınıf mücadelesinin unsurlarını bir araya getireceğiz.”

Düzenleme komitesi sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun için pek çok akademisyeni, yazarı ve sınıf hareketinin unsurlarını yan yana getiriyoruz. Sempozyum sonrasında, düzenleyici kurumlar adına bir mücadele programı ilan etmeyi, bir kitap çıkartmayı hedefliyoruz.”

Sempozyum çağrısı ise şöyle:

“Ekonomik Kriz, Türkiye ve İşçi Sınıfı Sempozyumu”na çağrı!

Ekonomik krizin etkileri her geçen gün artıyor. İşsizlik, yoksullaşma, hayat pahalılığı, sosyal hakların tırpanlanması ve toplumsal yozlaşmanın arttığı günlerden geçiyoruz. Ülkemizde sürmekte olan ekonomik kriz; bugüne değin yürütülen ekonomik politikaların toplamının bir sonucudur. Ülkemizi bir yol ayrımına sürükleyen ekonomik kriz, bugün olgunlaşma evresine girmiştir.

Bu evrede krizin etkilerini anlamak, ekonominin sürüklendiği tabloyu net bir biçimde ortaya koymak zorunlu hale gelmiştir. Krizin bilimsel yorumu ve her yönüyle incelenmesi, emekçi halkın mücadelesine ışık tutacak ve yol gösterecektir. Bu doğrultuda hareket eden Sınıf Tavrı ve Marksist Manifesto Dergisi, krizi anlamak ve anlatmak için 1 Aralık Pazar günü İstanbul’da Kenter Tiyatrosunda “Ekonomik Kriz, Türkiye ve İşçi Sınıfı” başlıklı bir sempozyum düzenlenecektir.

Sempozyuma aşağıda yer alan değerli bilim insanı, yazar ve araştırmacıların katılacağını duyurur, tüm emekçileri ve emek dostlarını sempozyuma davet ederiz.

Sempozyum katılımcıları: Prof.Dr. Bilsay Kuruç, Prof.Dr. İzzettin Önder, Prof.Dr. Ahmet Alpay Dikmen, Prof.Dr. Gamze Yücesan Özdemir, Doç.Dr. Aziz Çelik, Doç.Dr. Bülent Hoca, Zafer Aydın, Irmak Ildır

Sempozyum Tarihi: 1 Aralık 2019 Pazar

Yer: Kenter Tiyatrosu, Ergenekon, Halaskargazi Cd. No:9, 34373 Şişli/İstanbul

Saat: 10:30

Marksist Manifesto Dergisi ve Sınıf Tavrı

https://twitter.com/yetersoziscinin/status/1196432136003366913?s=20