Komünistlerden Hulusi Akar'a emperyalizm dersleri

Savunma Bakanı'na Komünistlerden sert bir yanıt geldi. Komünistler Akar'a verdiği yanıtla birlikte, ülkenin Savunma Bakanı'na hem NATO'yu hem de emperyalizmi tane tane anlattı.

Komünistlerden Hulusi Akar'a emperyalizm dersleri

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı NATO liderler toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, “Türkiye olarak bizim inancımız odur ki bu dünyada NATO, varoluş gerekçesini korumaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

Savunma Bakanı’na Komünistlerden sert bir yanıt geldi. Komünistler Akar’a verdiği yanıtla birlikte, ülkenin Savunma Bakanı’na hem NATO’yu hem de emperyalizmi tane tane anlattı.

Türkiye Komünist Hareketi’nin (TKH) yayınladığı ‘Komünistler Diyor ki’ açıklamasında “Hulusi Akar FETÖ gerçeğinden ders almamış olacak ki hala terörün asıl kaynağının emperyalizm olduğunu görememektedir.” ifadelerini kullandı.

İşte TKH’nin Akar’a yanıtı:

“Hulusi Akar yanlış bilmektedir: NATO, emperyalist ABD’nin jandarmasıdır!

Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Türkiye olarak bizim inancımız odur ki bu dünyada NATO, varoluş gerekçesini korumaktadır.” diyerek ülkemizin NATO üyeliğini “sınırlarımızdaki terör örgütleri ile Avrupa arasında son engel konumundadır.” sözleriyle gerekçelendirmeye çalışmıştır.

Hulusi Akar yanlış bilmektedir.
NATO, emperyalizmin dünyaya egemenlik kurma aracıdır.

NATO, tıpkı ülkemizde olduğu gibi bütün dünyada gizli gladio örgütlenmelerinin patronudur.

NATO, emperyalist ülkelerin, sosyalist ülkelere karşı kurduğu bir saldırı örgütüdür. Varşova Paktı sona ermesine ve sosyalist blok çözülmesine rağmen, NATO varlığını korumaktadır.

Çünkü NATO’nun varoluş gerekçesi, emperyalist emelleridir.

Hulusi Akar FETÖ gerçeğinden ders almamış olacak ki hala terörün asıl kaynağının emperyalizm olduğunu görememektedir.

Bugün NATO’nun Rusya’ya karşı Balkanlarda genişlemesine Hulusi Akar ne demektedir? Rusya’yı düşman mı görmektedir?

NATO, emperyalist ABD’nin jandarmasıdır!