Komünistlerden Akit'e: Siz önce kurduğunuz harami ve yağma düzeninin hesabını verin!

Türkiye Komünist Hareketi günlük yayınladığı Komünistler Diyor ki açıklamasında Fatih’te yoksulluk yüzünden yaşamlarına son veren 4 yurttaşın ölüm nedenini evde bulunan “ateist” kitaplara bağlayan Gerici Yeni Akit'e "Peki bunlar da mı kitaplar yüzünden?" diye soruldu.

Komünistlerden Akit'e: Siz önce kurduğunuz harami ve yağma düzeninin hesabını verin!

Türkiye Komünist Hareketi günlük yayınladığı Komünistler Diyor ki açıklamasında Fatih’te yoksulluk yüzünden yaşamlarına son veren 4 yurttaşın ölüm nedenini evde bulunan “ateist” kitaplara bağlayan Gerici Yeni Akit’e yanıt verdi. Son yıllarda “geçinemiyoruz” diyerek hayatlarına son veren yurttaşları hatırlatıldığı açıklamada “Peki bunlar da mı kitaplar yüzünden?” diye soruldu.

TKH tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Fatih’te yoksulluk yüzünden yaşamlarına son veren 4 yurttaşın ölüm nedeni tartışılıyor. Gerici Yeni Akit, ölüm nedenlerini evde bulunan “ateist” kitaplara bağlamış! Peki bunlar da mı kitaplar yüzünden? 2019 yılında Gaziantep’te uzun süreden beri iş arayan ve başvurduğu iş yerlerinden olumsuz yanıt alan Eyüp Dal belediye önünde kendini yakmıştı. 4 gün sonra yaşama veda etti.  Annesi “Oğlum ortalama 5 yıldır iş arıyordu. Geçenlerde bir fabrikadan kendisini aradıklarını ve işe başlayacağını gülerek anlatan oğlum daha sonra buradan da ret cevabı almıştı.” demişti. 2018 yılında Meclis önünde geçinemiyorum diyerek kendisini ateşe veren Sıtkı Aydın, “ben hakkını arayan garip bir işçiyim, işçi” demişti. 2011 yılında Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde 2.5 aylık Kübra bebek açlıktan öldü. Annesi “Bebeğim açlıktan, parasızlıktan öldü. 2 çocuğum daha var. Onlar da aç. Ekmek almaya paramız yok” demişti. 2012 yılında Adana’da çocuklarını saç kurutma makinası ile ısıtmak zorunda kalıp, yan odaya geçerek intihar eden 26 yaşındaki Emine Akçay’ı da unutmuş değiliz. Fatih’te 4 kardeşin yaşamlarına son vermesi münferit bir vaka değildir. Milyonlarca işsiz yaratan düzeninizde insanlar “geçinemiyoruz” diyerek hayatlarına son vermektedir! Yoksulluk ve açlık, 17 yıllık AKP iktidarının acı gerçeğidir!Siz önce kurduğunuz harami ve yağma düzeninin hesabını verin! Kitaplarla uğraşmayın!