Komünist gençlerden YTÜ Rektörüne: 441 bin TL harcayarak özel banyo ve abdest ünitesi yaptıracak kadar yüzsüzdür

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü'nün ''odasına banyo ve abdest ünitesi yaptırdığı'' yönündeki çıkan haberlere karşılık bir açıklama yaptı.

Komünist gençlerden YTÜ Rektörüne: 441 bin TL harcayarak özel banyo ve abdest ünitesi yaptıracak kadar yüzsüzdür
HABER MERKEZİ

Millet Bahçesi Projesi ile gündeme gelen Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) Rektörü Bahri Şahin, odasına banyo ve abdest ünitesi yaptırıyor. YTÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı 19 Ağustos tarihinde “YTÜ Davutpaşa Kampüsü Kışla Binası Çeşitli Mahallerde Rektörlük Çalışma Ofisleri Yapılması” için ihale açtı. Bunun üzerine Türkiye Komünist Hareketi Gençliği internet sayfasından bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada Millet Bahçesi projesine ses çıkaran öğrencilere karşı açılan soruşturmalara değinilirken ”Rektörlük, bugün 441 bin TL harcayarak özel banyo ve abdest ünitesi yaptıracak kadar yüzsüzdür.” denildi.

Biz Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak, okullarımızda yaşanan sorunlara karşı mücadele etmeye, ses çıkarmaya devam edeceğiz.” vurgusu ise öne çıktı.

TKH Gençliği’nden yapılan açıklamanın tamamamı ise şöyle:

Burası üniversite, otel odası değil!

Geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Bahri Şahin’in odasına banyo ve abdest ünitesi yapılması için harekete geçildiği gündeme geldi.

Üniversitelerimizi kendi özel mülkleri olarak gören zihniyet, öğrencilerin taleplerini hiçe sayarken, kendi keyfi için yüz binlerce lira harcanmasını ise normal karşılayabilmektedir.

Geçtiğimiz aylarda muafiyet sınavlarından kaynaklı tepkilerini dile getiren YTÜ öğrencileri, rektörlük tarafından dikkate dahi alınmamıştı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne millet bahçesi yapılmasına karşı sesini çıkaran öğrencilere ise, rektörlük soruşturmalarla yanıt vermiş, gerici ve piyasacı yüzünü göstermiştir.

Bütün bunlara karşı bir açıklama dahi yapamayan, öğrencilerin sorunlarına sırt dönen, ses çıkarana işlem başlatan rektörlük, bugün 441 bin TL harcayarak özel banyo ve abdest ünitesi yaptıracak kadar yüzsüzdür.

Gençlik her geçen gün işsizlik ve geleceksizlikle boğuşurken, gençlik geleceksizlikten kaynaklı intihara yönelirken, bütçenin bu derecede akıl dışı bir istekten kaynaklı kullanılması açık bir şekilde öğrenci düşmanlığına tekabül etmektedir.

Biz Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak, okullarımızda yaşanan sorunlara karşı mücadele etmeye, ses çıkarmaya devam edeceğiz.

Üniversiteler bizimdir, yandaşlara, gericilere, piyasaya bırakmayacağız!

TKH Gençliği YTÜ