Kocaeli Karamürsel'de 16 yaşındaki çocuğa cinsel istismar: 11 gözaltı kararı

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, 16 yaşındaki bir kız çocuğunun uyuşturucu verilip cinsel istismara uğradığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 11 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kocaeli Karamürsel'de 16 yaşındaki çocuğa cinsel istismar: 11 gözaltı kararı

Karamürsel’de bir mahalleli, R.G.’nin (16) cinsel istismara uğradığı ve başkaları ile birlikte olmaya zorlandığı söylentileri üzerine, durumu önceki gün polise ihbar etti.

Polis ekipleri, R.G.’yi ve ihbarcıyı alıp İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliğine getirdi. Burada ifadesi alınan R.G. yaşadıklarını anlattı. R.G. ifadesinde E.C. (18) ile arkadaşlık yaptığını, daha sonra E.C. ile birliktelik yaşadığını söyledi. R.G., E.C.’nin kendisine alkol ve uyuşturucu verdiğini, 3 ay boyunca rızası dışında bazı erkeklerle para karşılığı birlikte olmaya zorladığını anlattı. Polis ekipleri soruşturma kapsamında R.G.’ye cinsel istismarda bulunduğu belirlenen 11 kişinin kimliğini tespit etti. Cumhuriyet Savcılığı’nca 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Karamürsel’de düzenlenen operasyonda 11 kişiden E.C.’nin de aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan E.C.’nin ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan kaydı bulunduğu ve aranmasının olduğu öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 4 kişinin de yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

R.G.’nin ise devlet koruması altına alındığı, tedavi görmeye başladığı öğrenildi. (DHA)