Kocaeli Gebze'de açığa alınan öğretmen intihar etti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evinde görev yapan Serap Yılhan (48), iddiaya göre yolsuzluk nedeniyle şikayet ettiği müdürlerinin baskısına dayanamayarak Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki evinde intihar etti.

Kocaeli Gebze'de açığa alınan öğretmen intihar etti

İzmit’te Orduevi mevkiinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri’nde öğretmen olarak görev yapan 48 yaşındaki Serap Yılhan, iddiaya göre kurumdaki bir usulsüzlüğü ortaya çıkarmaya kalktığı için baskıya maruz kaldı, açığa alındı.

Çağdaş Kocaeli‘de yer alan habere göre Serap Yılhan, Çocuk Evleri’ndeki çocuklara devlet tarafından gönderilen paraların, çocuklar için kullanılmadığını gördü. Bunun üzerine ilgili birimlere, kurum müdürü ve satın alma müdürü hakkında şikayetçi oldu.

Bu iki müdür hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma başlatılan müdürler, yıldırım hızıyla emekli edildi. Bu nedenle de Yılhan üzerinde ise inanılmaz bir baskı uygulandı.

Serap Yılhan bu süreçte açığa alındı. Yılhan girdiği bunalım sonucu, “Ben suçsuzum, bana komplo kurdular” ifadelerinin yer aldığı 2 mektup bırakarak Gebze’deki evinde, kendini doğalgaz borusuna asarak canına kıydı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

15 Eylül Pazar günü intihar eden Serap Yılhan’ın cenazesi, 17 Eylül Salı günü Mehmet Akif Ersoy Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Osman Yılmaz Mezarlığına defnedildi.

Yılhan’ın intiharıyla ilgili kurumda geniş çaplı soruşturma başlatıldı.