KKTC'den Bahçeli'nin Mustafa Akıncı'ya yönelik sözlerine tepki: Faşizan bir dil ve üslup

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Devlet Bahçeli'nin Mustafa Akıncı'ya yönelik sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

KKTC'den Bahçeli'nin Mustafa Akıncı'ya yönelik sözlerine tepki: Faşizan bir dil ve üslup

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yönelik “KKTC Cumhurbaşkanı, çirkef ve çirkin mesajlarıyla Kıbrıs Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı’nı aynı kefeye koyarak oturduğu koltuğa, dökülen şehit kanlarına, Kıbrıs Türklüğüne ihanet ettiğini kanıtlamıştır. Nitekim uyuyan komünist uyanmış, zalimlerle birlikte eş zamanlı olarak devreye girmiştir” ifadelerinde bulunmuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine tepki gösterdi.

Sözcüsü Burcu, Bahçeli’nin sözlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “Bahçeli, bugün uzun yazılı bir açıklama yapmış, bu açıklamasında neredeyse saldırmadığı ülke ve kişi kalmamış ve bir bölümünde de çok çirkin bir şekilde Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’yı da faşizan bir dil ve üslupla hedef almıştır” ifadelerinde bulundu.

‘ATATÜRK TÜRKİYESİ’NİN BÜTÜN BU ÇAĞDIŞI ANLAYIŞLARI AŞACAĞINA İNANIYORUM’

Sözcü Burcu, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı, Devlet Bahçeli’nin iddia ettiği gibi Kıbrıs Türklüğüne ihanet eden bir lider değil, tam tersine Kıbrıs Türk halkının bağrından çıkan, halkımızın meşru hak ve çıkarları ile onurunu her şeyin üstünde tutan ve çağdaş Kıbrıs Türk halkını en iyi şekilde temsil eden bir liderdir. Kıbrıs Türk halkı, uzun yıllardan beridir Atatürk ilkelerini gönülden içselleştirmiş bir halktır. Atatürk Türkiye’sinin bütün bu çağ dışı anlayışları aşacağına ve büyük önderin işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacağına olan inancımızla, birkaç gün sonra kuruluş yıldönümü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96 yılını da bu vesileyle kutlarız.”