Kızı Tuğçe'yi uykusunda öldüren baba Kadir Tatar tutuklandı

18 yaşındaki kızı Tuğçe Tatar'ı uyurken pompalı tüfekle öldüren Kadir Tatar tutuklandı.

Kızı Tuğçe'yi uykusunda öldüren baba Kadir Tatar tutuklandı

18 yaşındaki kızı Tuğçe Tatar’ı uyurken pompalı tüfekle öldüren Kadir Tatar tutuklandı. Kadir Tatar’ın kızını ‘geceleri dışarı çıktığı ve alkol aldığı’ gerekçesiyle öldürdüğü ileri sürüldü.

Olay, 1 Şubat akşamı Adana’nın Kozan ilçesi Tavşantepe Mahallesi’nde meydana geldi. Kadir Tatar, kızı Tuğçe Tatar’ı yatağında uyurken av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Cinayetin ardından Kadir Tatar, yakınlarını arayarak, ‘Tuğçe’yi vurdum’ dedi. İhbar üzerine adrese giden polis ekipleri, kapısını kırarak girdikleri evde Kadir Tatar’ı gözaltına aldı. Genç kızın cenazesi Adana’da yapılan otopsinin ardından Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sorgusu tamamlanan Kadir Tatar ise sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Katil baba Kadir Tatar’ın ifadesinde, kızının geceleri dışarı çıktığı ve alkol aldığı, uyarılarına rağmen vazgeçmediği için öldürdüğünü söylediği öne sürüldü.

Babasına sosyal medyada seslenmiş

Öldürülen Tuğçe Tatar’ın babasına Facebook adresinden yaptığı paylaşımlarla seslendiği ortaya çıkmıştı. Tuğçe Tatar’ın 21 Ocak’ta yaptığı 2 paylaşım şöyle;

“Bir baba üzer mi evladını, kırar mı? Gözünün içine baka baka yalan söyler mi bir baba? Hem de nasıl. Hem de tüm duygularını tek tek ezer bir baba. Ve ona rağmen ayakta kalmaya çalışırsın, onun gibi olmamaya çalışırsın, kendini parçalarsın belki bir şeyler yoluna girer diye. Ama hiçbir şey yoluna girmez. Ve baban varmış gibi hissetmezsin hiçbir zaman. Bir şeyler paylaşabileceğin bir baba figürün hiç olmaz.”

“Hayatta en güzel ikililerden biridir baba-kız ilişkisi. Yaşamayanın içinde bir eksiklik oluşturan ve bunu tüm ömrünce hissedeceği bir şeydir bu. Bazıları için pembe bulutların üstüdür babalarıyla olan anıları bazıları için ise kara bulutlardır yağmurların yağdığı?”