Kırmızı ışıkta geçtiği için ceza kesilen yayadan polise: Bu ismi hiç unutmayacağım

Zonguldak'ta, yaya geçidinde denetim yapan trafik polisleri, kırmızı ışıkta geçen T.E. (20) ve A.D.'ye (20) 108'er TL ceza kesti. Ceza kesileceğini öğrenince şaşkınlık yaşayan T.E., ceza tutanağındaki polisin ismine bakarak, "Bu ismi hiç unutmayacağım" dedi.

Kırmızı ışıkta geçtiği için ceza kesilen yayadan polise: Bu ismi hiç unutmayacağım

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, akşam saatlerinde kent merkezindeki Uzunmehmet Caddesi’ndeki yaya geçitleri üzerinde denetim yaptı. Polis ekipleri, vatandaşlara yaya geçitlerindeki kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Bu sırada iki genç, polisin kırmızı ışıkta geçmeyin uyarısına aldırış etmeden yolun karşısına geçerken, yolun karşısında bekleyen diğer polisler de iki gence görevli memurun geç işaretine uymamaları nedeniyle kişi başına 108 TL ceza kesti. Para cezasını duyunca şaşkınlık yaşayan T.E. ve A.D. uzun süre polis ekiplerini ceza kesmemeleri için ikna etmeye çalıştı.

Herkesin kırmızı ışıkta geçtiğini iddia eden A.D., “Herkes geçiyordu buradan. Biz geçtik acelemiz var diye, bize ceza yazdılar. Biz duruyorduk orada. Polis, ‘kırmızı ışıkta geçme’ dedi. Biz, ‘kusura bakma acelemiz var’ dedik. Ondan sonra çekti bizi ağabey, ceza yazdı” dedi. T.E. ise ceza tutanağında ismi yazan polis memuruna dönerek, “Bu ismi hiç unutmayacağım ağabey” dedi. T.E. ve A.D., ceza makbuzlarını aldıktan sonra polislerin yanından ayrıldı.