Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya: Elin Almanından sana ne, Allah akıl fikir versin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da yaptığı konuşmada Süleyman Soylu'ya da seslendi.

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya: Elin Almanından sana ne, Allah akıl fikir versin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda Süleyman Soylu’ya da seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu ‘Avrupa’da PKK’nın toplantılarına katılıp Türkiye’ye tatil yapmaya gelenlerin gözaltına alınacağını’ açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Allah akıl fikir versin. Elin Almanından sana ne” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu sözleri kullanmıştı:

“Avrupa’da, Almanya’da öyle terör örgütünün toplantılarına katılıp da ondan sonra gelip Antalya’da, Bodrum’da, Muğla’da tatil yapanlar var ya, onlar için de tedbir aldık şimdi. Hadi gelsinler bakalım havalimanlarından içeri girsinler. Gözaltına alıp yallah, öyle kolay değil. Dışarıda hainlik yapıp, içeride, Türkiye’de keyfini, sefasını sürmek bundan sonra kolay değil.”

Kılıçdaroğlu ise Soylu’ya şöyle seslendi:

“Kışlık soğanı stoklayan terörist oldu. Şu anda yurt dışından gelen teröristler de terörist olacak. Efendim orada bilmem ne toplantılarına katılıyorlarmış. Onlar gelince biz onları yakalayacağız, karakola götüreceğiz. Akla bak. Almanya’daki, Fransa’daki toplantılara kimler katıldı onu tespit edeceklermiş, onlardan kimler buraya geldiyse yakalayıp karakola götürecekmiş. Allah akıl fikir versin. Almandan Japon’dan ne istiyorsun kardeşim. Elin adamından sana ne. Hadi sen Türk esnafını terörist ilan ettin, elin Almanından ne istiyorsun. Türkiye halbuki hoşgörünün egemen olduğu bir ülkedir.”