Kılıçdaroğlu ile Akşener bir araya geldi: Mutabakat sağlandı

31 Mart yerel seçimler için sağladıkları iş birliği kapsamında 63 il için mutabakata varan ancak bazı ilçelerde anlaşamayan CHP ve 'İyi Parti', kulislerden edinilen bilgilere gör görüşme olumlu sonuçlandı.

Kılıçdaroğlu ile Akşener bir araya geldi: Mutabakat sağlandı

31 Mart yerel seçimler için sağladıkları iş birliği kapsamında 63 il için mutabakata varan ancak bazı ilçelerde anlaşamayan CHP ve ‘İyi Parti’, kulislerden edinilen bilgilere gör görüşme olumlu sonuçlandı.

Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın edindiği bilgilere göre iki lider, akşam yemeğinde bir araya geldi. Her iki genel merkezin de dışında gerçekleşen görüşmede heyetlerin uzlaştığı iller, protokol metni ve anlaşma sağlanamayan il ve ilçeler masaya yatırıldı.

Ankara’nın Etimesgut, Muğla’nın Bodrum, Denizli’nin Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa’nın Osmangazi ilçesi ayrı ayrı incelendi. Kılıçdaroğlu ile Akşener İstanbul’un ilçeleri ile Gaziantep gibi kritik illeri de olası aday isimleri üzerinden ele aldı.

Mutabakat sağlandı

Görüşmede iki liderin pürüz yaşanan alanlardaki sorunları aşarak, mutabakata vardığı öğrenildi. Bu kapsamda genel başkanların vereceği talimata göre işbirliği protokolünün güncelleneceği, kurmaylar tarafından da kısa süre içinde kamuoyuna deklare edileceği belirtildi.