'Kartal’da çöken binaya kaçak kat yaptıran Erzurum Belediye Başkanı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal'da 21 kişinin hayatını kaybettiği faciada sorumluluğun halen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'de olduğunu belirtti.

'Kartal’da çöken binaya kaçak kat yaptıran Erzurum Belediye Başkanı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu konuşmasına Kartal’da 21 kişinin yaşamını yitirdiği faciayla başladı. Kılıçdaroğlu, Kartal’daki binayla ilgili, “O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Herkes bu gerçeği bilsin” dedi.

Kılıçdroğlu’nun açıklamalarından ilk satırlar:

“İsteriz ki ülkemizde acı bir olay yaşanmasın ama Kartal’da bir bina çöktü ve 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. O bina ile ilgili çok şey biliyordum. Ama enkazın altında insanlar varken onu politik bir sürecin parçası haline getirmekten kaçındık.

İmar affı çıkarıyorlar. İmar affını sağlam binalara çıkar. Neden çürük binaları imar affı kapsamına alıyorsun? Bir de iftira atıyorlar ki Kartal Belediye Başkanımız olay yerine gitmemiş. Hayır Kartal Belediye Başkanımız Altınok Öz başından beri oradaydı. O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Herkes bu gerçeği bilsin.

Deprem olsa kim bilir kaç bina daha yıkılacak. 99 depreminin üstünden 20 yıl geçti. 20 yılda İstanbul’da ne yapıldı, hangi önlemler alındı? İstanbul’u tescilli tabut haline getirdiler.”

Bütün bunlar yetmedi Sudan’da 780 bin hektar arazi kiralandı. Bunun sorumlusu da mı çiftçi? Şimdi sıra geldi hal esnafı ve pazarcılara… Hal esnafı ve pazarcılar terörist oldu birden. Onlar teröristse en büyük terörist sensin. Zam terörü senden sorulur