Kılıçdaroğlu: Benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş, oy vermezsem namerdim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Keçiören mitinginde Akit TV'nin dün kendisi için idam istediği "darağacı"lı yayını için konuştu.

Kılıçdaroğlu: Benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş, oy vermezsem namerdim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara Keçiören’de partisini destekleyen kalabalığa seslendi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, dün Akit TV’nin kendisini hedef alan “idam” haberi için de açıklama yaptı. CHP lideri, “Efendim beni asacaklarmış da ben korkacakmışım da bilmem ne. Bunları tamamen geçiniz. Kanun getireceklermiş, benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş. Getirmezseniz namertsiniz, oy vermezsem namerdim!” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları;

“OY VERMEZSEM NAMERDİM”

“Dün Kılıçdaroğlu’nu da asmamız lazım diyorlar. Bana saldıran PKK idi, şimdi başka bir cepheden aynı kafa saldırıyor. Kimden hangi saldırı gelirse gelsin büyük Türkiye davasından, Atatürk’ün yolundan asla dönmeyeceğim. Efendim beni asacaklarmış da ben korkacakmışım da bilmem ne. Bunları tamamen geçiniz. Kanun getireceklermiş, benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş. Getirmezseniz namertsiniz, oy vermezsem namerdim!

Beka sorunu varsa sebebi iktidardır, üretmemektir. Türkiye pamuğu, mercimeği ithal ediyor. Sabahtan akşama bize saldırıyorlar. Sanki savaşa gidiyoruz. Sadece Ankara markası değil Mansur Yavaş. Mansur Yavaş; iftiralar ve aklanması nedeniyle artık bir Türkiye markası. Büyükşehir’de oylarımızı Mansur Yavaş’a vereceğiz

“FABRİKA SATIP DOMATES ALIYORUZ”

Keçiören’de AKP’ye yıllardır özel bir destek verilir. Geçmişte AKP’ye oy verdin, ne istedilerse verdin. Neden bu insanlar 17 yılın sonunda soğan, patates kuyruğuna mahkum oldu. Her vatandaşımızın bunu sorup sandığa gitmesi gerek. Yeter demesi gerek.

Ankara nasıl kuruldu, Osmanlı’nın borcu nasıl ödendi, fabrikalar nasıl kuruldu? üretim sayesinde. Cumhuriyet’in ilk yıllarında pamuk, incir, üzüm, buğday satıp fabrika kurduk. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası yumurta satılarak kuruldu. Şimdi fabrika satıp domates alıyoruz!

Diyorlar ki kimsenin önünde diz çökmeyiz, sen onu benim külahıma anlat. Trump telefon etti apar topar papazı bıraktı. Neden büyük patron aradı. Madem suçluydu niye bıraktın, suçsuzsa niye tutukladın.

“149 MİLYAR DOLARLA KAÇ FABRİKA KURULURDU?”

Ben diğer siyasetçilere benzemem, malda mülkte gözüm yok. Vatandaş huzur içindeyse ben de huzur içindeyim. Komşusu açken tok yatılmaz bizde. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz neden bu kadar ürünü dışarıdan alıyoruz. Son 16 yılda Londra’daki bir avuç tefeciye ödenen faiz 149 milyar dolar. Bu parayla kaç Keban kurulur, kaç fabrika kurulurdu. İktidar vatana değil, tefecilere çalışan bir iktidar.

Ülkücü olmak ne demektir, hiç kimsenin müdahale etmediği, saygın bir Türkiye’yi inşa etmektir. Bu lafla olmaz, bu çalışmakla olur. Bütün fabrikaları sattılar.

Şimdi sıra geldi silah fabrikasını satmaya. Bu 20 Aralık 2018 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi, Resmi Gazete. Diyor ya biz bu fabrikayı satmadık diyor ya işte kendi imzası. MSB 1. Anabakım yönetimindeki fabrikanın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına deniyor. İşletme hakkının 25 yıllığına verilmesine karar verilmiştir. Kimin imzası var Recep Tayyip Erdoğan.

İspat edersen Cumhurbaşkanlığını bırakırım diyordu, işte ispat bırakır mı? Soru şu sen Tank Palet fabrikasını yabancı bir orduya satıyorsan bu devletin namusunu satıyorsun demektir. Bütün ülkücü arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Kendi silah fabrikasını yabancı orduya peşkeş çekene milliyetçi denmez, oy verene de milliyetçi denmez.

“BEN SANA BULACAĞIM 50 MİLYON DOLAR”

Erdoğan diyor ki “Kamu imkanları ile 50 milyon lira yatırım gerektiği için” ne diyor 50 milyon doları Katar’dan alıyor. Nedir acaba senin Muğla’daki yazlık sarayın için harcadığın para 1 milyar doların üzerinde. Bir ülkenin silah fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için satıyor. Buradan sesleniyorum o sözleşmeyi iptal et ben bulacağım o 50 milyon doları.

Dünyanın en büyük 5 fabrikasından birini sen kalkıp Katar ordusuna satıyorsun. Tank yapacaklar biz alacağız. Parayı kim alacak Katar ordusu alacak. Bunu aynı zamanda Bahçeli için de söylüyorum. Devletin silah fabrikası başka bir ülkeye satılır mı? Kaça sattı o da belli değil! Acaba bedava uçak karşılığında bizim silah fabrikasını mı verdi? Erdoğan’a soruyorum milletin önüne çıkıp beni eleştiriyorsan, mülkiyeti bize ait diyorsan e bari memleketi verseydin! Bu nasıl bir vatan sevgisidir.”