Kemal Öztürk'ten ‘isim açıklamak cesaret ister’ diyen Ahmet Hakan'a cevap

Kemal Öztürkt'ten ‘Eksiksiz bir ifşa cesarettir. İki eksikli ifşa ise çöptür!’ diyen Ahmet Hakan'a Vahap Munyar'lı cevap

Kemal Öztürk'ten ‘isim açıklamak cesaret ister’ diyen Ahmet Hakan'a cevap

Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapan Kemal Öztürk’ün ‘bazı yayın yönetmenlerinin kendisine önceden manşetleri gönderip, ‘Uygun mu diye’ soruyorlardı’ iddiaları tartışma yarattı.

Öztürk’ün, “Bugün bağımsız ve özgür gazetecilik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız, ben istemeden ertesi günün gazete manşetini bana gönderiyordu, ‘Uygun mudur’ diye soruyordu ve öyle yayınlıyordu” sözlerine Hürriyet gazetesinin yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, ‘Eksiksiz bir ifşa cesarettir. İki eksikli ifşa ise çöptür!’ yanıtını verdi.

Öztürk ise sosyal medya hesabı üzerinden Hakan’a yanıt vererek, ‘bir isim açıklayayım’ dedi ve şu ifadeleri kullandı:Bir isim açıklayayım: Çalışma arkadaşları işten çıkarıldığı için CESURCA itiraz eden ve @Hurriyet genel yayın yönetmenliğinden istifa eden adamın adı Vahap Munyar’dır. Cesaret gösterilecek yeri karıştırmamak lazım!”