Kayyımdan Diyarbakır'da vatandaşları hastaneye ücretsiz taşıyan otobüsleri geri alma alma kararı

Kayyım atanan Diyabakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil Belediyesi'ne tahsis edilen ve hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüsü geri alma kararı aldı. Karar üzerine protesto yürüyüşü düzenlendi. Kayyım'ın sonrasında tepkiler üzerine bu skandal karardan vazgeçtiği öğrenildi.

Kayyımdan Diyarbakır'da vatandaşları hastaneye ücretsiz taşıyan otobüsleri geri alma alma kararı

Kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 ay önce Bismil Belediyesi’ne tahsis edilen ve ilçe dışındaki Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüsü geri alma kararı aldı. Protestolar sonrasında skandal karardan geri dönüldü

Birgün gazetesinin haberine göre; Kayyım atanmadan önce HDP’li Bismil Belediyesi’nin talebi doğrultusunda DBB tarafından tahsis edilen ve ilçe merkezinin dışında bulunan Bismil Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüsün geri alınması için Belediye’ye yazı gönderildi.

Gönderilen yazıda, tahsis işlemi iptal edildiği otobüslerin geri alınması kararı yer alıyor. Gönderilen tebligatta otobüslerin geçici olarak görevlendirildiği ve kararın DBB Meclisi tarafından ve oy birliği ile alındığı bilgisi yer alıyor. Kararın altında DBB’ye kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun imzası bulunuyor.

EŞBAŞKANLAR’DAN TEPKİ

Karara tepki gösteren Bismil Belediye Eşbaşkanları, Belediye Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ilçe merkezinden hastaneye doğru düzenledikleri yürüyüşle protesto etti. Düzenlenen yürüyüşün ardından hastane önünde açıklama yapılarak otobüslerin geri verilmesi çağrısı yapıldı.

“GERİ ALINMASAYDI SAĞLIK HİZMETLERİ AKSAYACAKTI”

Yürüyüşten 2 saat sonra DBB’nin geri adım attığını ve otobüslerin geri verildiği bilgisini veren Ayaz, “Tepkinin ardından geri adım atmak zorunda kaldılar. Ancak bu kez Bismil Belediyesi’ne bağlı olarak değil DBB’ye bağlı olarak çalışmaya başladı. Geri alınmasaydı vatandaşların sağlık hizmeti aksayacaktı” dedi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this