Kayyım, Amedspor'un servis aracına el koydu; sporcular yürüyerek antrenmana gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyım Amedspor'un kadın futbolcularına ve altyapısına tahsis edilen servis aracına el koydu. Amedspor'dan yapılan açıklamada servis aracına el konulmasının sporcuları olumsuz etkilediği üzerinde durulurken, takımların liglerde oynanacak maçlara katılmalarını da zora soktuğu belirtildi.

Kayyım, Amedspor'un servis aracına el koydu; sporcular yürüyerek antrenmana gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden kadın futbol takımı ve altyapı takımlarına tahsis edilen 21 TC 361 plakalı servis otobüsü, geçen hafta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden el konuldu.

Bölgede kadınlar liglerinde en üst klasmanda mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı ve Amedspor altyapı takımlarının otobüsüne belediye ekiplerince el konulması sporcuları moral ve motivasyon olarak sıkıntıya soktu.


Servis aracı sıkıntısı nedeniyle idmanlara gelmekte sıkıntı yaşayan ve 50 kadın sporcusu bulunan Amedspor Kadın Futbol Takımı ile yine bünyesinde 200 erkek sporcusu olan Amedspor Altyapı takımlarının (U14, U15, U16, U17 ve U19) servis aracının olmayışı nedeniyle liglere katılamaması ve konuyu federasyona intikal ettirilmesi bekleniyor.

Daha önce de aynı otobüs önceki kayyım döneminde belediye oto parkına çekilmiş ve kamuoyundan gelen yoğun tepkilerden üzerine otobüs Amedspor’a iade edilmişti.