'Kalın ve Akar’ın Gül ile görüştükleri duyumunu aldık'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret ettiği öne sürüldü.

'Kalın ve Akar’ın Gül ile görüştükleri duyumunu aldık'

CHP’li Muharrem İnce’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la gizli görüştüğüne ilişkin tartışmalar günlerdir sürerken bu kez 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yapıldığı iddia edilen bir ziyaret gündeme geldi.

İddiayı dillendiren ise Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete’nin başındaki isim oldu. Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, TV5’te yayınlanan “Buyurun Başlıyoruz” programında, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikinci kez görüştüklerine dair bir duyum aldıklarını söyledi. Kurdaş, bu iddiayı teyit edemedikleri için haber yapmadıklarını kaydetti.

Muharrem İnce üzerinden yapılan kulis habere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Kurdaş, şöyle konuştu:

“Rahmi Turan’ın da Sözcü gazetesinin de burada dikkatli olması gerekirdi. Yani kulis haber yok mu gazetecilikte? Var. Bize de aslında geldi. Burada söylemekte de fayda görürüm ben. Sonuçta her kulis haber ‘doğrudur’ diye haber ya da manşet yapamazsınız. Bize gelen bir bilgiye göre de Sayın Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ikinci kez geçtiğimiz günlerde tekrar görüşmeye gittiğine dair bir duyum aldık. Hatta bu, haber olarak da bu bilgiler, bu kulis haber, yayın kurulumuzda önümüze geldi. Ama ikinci, üçüncü teyitleri yapmadığımız için, yapamadığımız için, bu konunun doğru olmama ihtimalini de yüksek gördüğümüz için biz bu konuyu haber yapmadık.”