İzmir'de kamyon kahvehaneye daldı: 2'si ağır 13 yaralı

İzmir’de işçileri taşıyan servis otobüsüne hafriyat kamyonu arkadan çarptı. Kamyon çarpmanın etkisiyle daha sonra kahvehaneye dalarak toplamda 2’si ağır 13 kişi yaralanmasına neden oldu.

İzmir'de kamyon kahvehaneye daldı: 2'si ağır 13 yaralı

Kaza, İzmir Çanakkale yolu Şakran Mahallesi E-87 Temaşalık mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İzmir’den Çanakkale’ye doğru seyir halinde olan Ö.Y. idaresindeki 35 HM 523 plakalı servis otobüsüne, 58 TH 667 plakalı R.Ş. idaresindeki hafriyat kamyonu arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle 35 HM 523 plakalı içerisinde bir fabrikaya ait işçilerin bulunduğu servis otobüsü karşı şeride geçti. Bergama istikametinden İzmir yönüne gitmekte olan E.K.’nin kullandığı 35 S 02460 plakalı araca çarpan servis otobüsü, daha sonrada üst geçide çarparak durabildi.

Hafriyat kamyonu ise kontrolünü kaybederek daha sonra bir kahvehaneye girdi. Kahvehanede bulunan 2 kişi olmak üzere kazada toplamda 13 kişi yaralandı.

Aliağa Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Öte yandan, Aliağa Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan 2’si de İzmir’deki çeşitli hastanelere sevk edildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA/İHA)