İzmir Torbalı Belediye Başkanı Uygur: Yüzünü görmediğimiz personellerimiz var

Torbalı Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerinden AKP'den CHP'ye geçti. CHP'li belediye başkanı İsmail Uygur, "Her ay 5 milyon 236 bin liralık da personel maaşı ile karşı karşıyayız. Henüz ne iş yaptığını bilmediğim, yüzünüzü görmediğimiz personellerimiz var. 453 personelle bıraktığımız belediye 1446 kişi çalışıyor" dedi.

İzmir Torbalı Belediye Başkanı Uygur: Yüzünü görmediğimiz personellerimiz var

31 Mart yerel seçimlerinin ardından değişen belediyeler borç krizi ile karşı karşıyaya. İzmir’in Torbalı ilçesinin yeni Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur, belediye gelirlerinin personel maaşlarını karşılamadığını afiş ve pankartlar yoluyla duyurdu. Uygur, “170 milyonluk borç yetmezmiş gibi her ay 5 milyon 236 bin liralık da personel maaşı ile karşı karşıyayız. Henüz ne iş yaptığını bilmediğim personeller var. İller Bankası’ndan 2 milyon 264 bin lira kaynak alabiliyoruz” dedi.

“BİLEREK BATIRILMIŞ BİR BELEDİYEYİ DEVRALMIŞ DURUMDAYIM”

BirGün’de yer alan habere göre; şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Uygur, “8 Nisan itibariyle kasten, bilerek ve isteyerek batırılmış bir belediye devralmış bulunmaktayım. Önüne gelene sözler verilmiş, yandaşlar belediyeye doldurulmuş durumda. 453 personelle bıraktığımız belediyede 1446 kişi çalışıyor.” diye konuştu.

“3 MİLYON TL EKSİDEYİZ”

Uygur, “Sırf CHP’li diye işten çıkarılan işçileri de düşündüğümüzde alınan işçi sayısının ne kadar vahim olduğu gözler önüne seriliyor. Henüz yüzünü görmediğimiz işçilerimiz var. Bunlar da ATM’ciler. 170 milyonluk borç yetmezmiş gibi her ay 5 milyon 236 bin liralık da personel maaşı ile karşı karşıyayız. İller Bankası’ndan 2 milyon 264 bin lira kaynak alabiliyoruz. Sadece maaşlarda 3 milyon TL civarı eksideyiz. Elimizi nereye atsak orası elimizde kalıyor. Şeffaflık adına bunları ifşa etmeye devam edeceğiz. Ayrıca Torbalı halkı müsterih olsun borçları da öderiz, tahribatı da ortadan kaldırırız” ifadelerini kullandı.