İzmir Çeşme'de iş cinayeti: Lüks sitede bakım yapan işçiler elektrik akımına kapılarak can verdi

İzmir Çeşme’de değeri milyonlarca lirayı bulan villaların yer aldığı sitedeki havuzun bakımını yapan 2 işçi, elektrik akımına kapılarak olay yerinde hayatını kaybetti.

İzmir Çeşme'de iş cinayeti: Lüks sitede bakım yapan işçiler elektrik akımına kapılarak can verdi

Olay, Celal Bayar Mahallesi’ndeki lüks sitede meydana geldi. Havuzun bakımı için bu iş üzerine işçi Behçet Özbek ile anlaşıldı. Aynı havuzun 2 yıldır temizlik işlerini yapan Özbek, cumartesi günü bakım çalışması sırasında elektrik akımına kapıldı.

Behçet Özbek’in, boş havuzun motor kısmının bulunduğu bölümde yattığını gören ve fenalaştığını düşünen çalışanı Semih Kublay, yardımına koştu. Kubilay da havuzun yan tarafında bulunan patronuna dokunduğu sırada akıma kapıldı. Bir süre sonra çalışanların hareketsiz yattığını gören site sakinleri, sağlık ekiplerine haber verdi. İhbarla gelen ekiplerin yaptığı kontrolde, Behçet Özbek ile Semih Kublay’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Polisin olay yerindeki incelemesi sonucu 2 kişinin, elektrik akımına kapıldığı anlaşıldı.

Güzelbahçe ilçesinde toprağa verilen Behçet Özbek ve Semih Kublay’ın ölümüyle ilgili savcının talimatıyla site yöneticisi ile bekçinin ifadesi alındı.

Olayda ihmal olup, olmadığının saptanması için hem savcının atadığı bilirkişilerin hem de polisin olaya dair incelemesinin sürdüğü öğrenildi.