'İyi Parti'den AKP'ye çağrı: 5-6 bakanlık verilirse biz de fedakarlık yaparız

'İyi Part'i Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP'ye 'erken seçim' çağrısı yaptı. Türkkan, kendilerine bazı bakanlıkların verilmesi halinde 'fedakarlık' yapabileceklerini söyledi.

'İyi Parti'den AKP'ye çağrı: 5-6 bakanlık verilirse biz de fedakarlık yaparız

Partisinin Bursa İl Teşkilatının düzenlediği programa katılan ‘İyi Parti’ Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a parlamenter sisteme geçiş için erken seçim çağrısında bulundu.

“İYİ Parti 2 yıl önce hangi ilkeler ile kuruldu ise bugünde aynı çizgide. İktidar partisi ile bir ittifaktan bahsediliyor. Bizim ne açık nede kapalı kapılar ardında böyle bir talebimiz, pazarlığımız olmadı. Parlamenter Sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. ” diyen Türkkan, “Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Türkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yoksa biz ülkemizin içinde bulunduğu ortamda milletimize çare olmak için çıktığımız bu yoldan geri dönmeyiz. Sadece iktidara alternatif olmak için parti kurmadık. Büyük Türkiye için bu partiyi sizinle kurduk.”