İstanbul-İzmir otoyolu geçiş ücretleri belli oldu: Soygun gibi tarife

İstanbul-İzmir otoyolunun geçiş tarifelerini açıklandı.

İstanbul-İzmir otoyolu geçiş ücretleri belli oldu: Soygun gibi tarife

İstanbul-İzmir arasındaki yolculuk süresini 3.5 saate düşürecek ve açılışı bugün AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan otoyolun geçiş tarifeleri belli oldu. Açıklanan rakamlara göre bir otomobilin İstanbul’dan İzmir’e gidiş dönüş ücreti 500 TL’yi aşıyor.

Gidiş-Dönüş ücreti 500 TL’yi aşan otoyol için açılışta konuşan Erdoğan şunları kaydetmişti;

“Bugün otoyolumuzun 192 kilometrelik kalan bölümü tamamlıyoruz. İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun tamamını hizmete sunmuş oluyoruz. Ziya Paşa’nın dediği gibi; ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür, kalır eseri.’ Biz eserlerimizle var oluyoruz.

Nereden nereye. Bu viyadükler, yollar öyle kolay yapılmadı. Biz Ferhat olduk, dağları deldik Şirin’e ulaştık. İstanbul-İzmir seyahatini konforlu hale getirmenin yanında yolu 100 kilometre kısaltıyoruz. Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir otoyolunu da bu yolla birleştireceğiz. Bu yollar sayesinde turizm, sanayi hızlanacak. Ülkemize katkı sağlayacağı ortadadır.

İş bilenin kılıç kuşananındır. Bu otoyol her bakımda ülkemize karlı ve kazançlı bir projedir. Devletin kasasından hiçbir şey çıkmıyor. Otoyolun Balıkesir tarafındaki açılışını da Binali Yıldırım kardeşimiz yapacak. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren bu projenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Mühendisinden işçisine kadar herkese teşekkür ediyorum.”