İstanbul Fatih’te intihar eden kardeşlerden Oya Yetişkin'in maaşında haciz olduğu ortaya çıktı

İstanbul Fatih'te yoksulluk yüzünden siyanürle intihar ettikleri açıklanan dört kardeşten Oya Yetişkinin 21’e yakın icra dosyası bulunuyor. Bu dosyaların çoğu da bankalara ait.

İstanbul Fatih’te intihar eden kardeşlerden Oya Yetişkin'in maaşında haciz olduğu ortaya çıktı

İstanbul Fatih’te yoksulluk yüzünden siyanürle intihar ettikleri açıklanan dört kardeşten Oya Yetişkin’le ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Düzenli işi olan tek kardeş olan Oya Yetişkin hakkında Çağlayan Adliyesi’nde 21 icra dosyası bulunurken birçok icra dairesi de Yetişkin’in borçlarının tahsili amacıyla maaşına el konulması için talimat göndermiş.

İstanbul Fatih Molla Gürani Mahallesi’ndeki evlerinde ölü bulunan ve siyanürle intihar ettiklerinden şüphelenilen dört kardeşten biri olan Oya Yetişkin hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Gazete Duvar‘dan Hacı Bişkin‘in haberine göre diğer üç kardeşin maddi ve manevi sorumluluğunu üstlendiği ve düzenli işi olan tek kardeş olduğu belirtilen Oya Yetişkin hakkında sadece Çağlayan Adliyesi’nde 21 tane icra dosyası bulunuyor. Farklı bankalar, Yetişkin’e sürekli maaş haczi yollamışlar, model olarak saatlik çalıştığı üniversiteden de maaşının kesilmesi istenmiş.

21 İCRA DOSYASI

Ölümlerin yankısını sürerken, habere göre tanıdıkları Oya Yetişkin’in evin bütün sorumluluğunu aldığını, annesinden kalan borçları ödemek için büyük sıkıntılar yaşadığını söylüyor.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki kayıtlar da bu durumu doğruluyor. Oya Yetişkin burada 21’e yakın icra dosyası bulunuyor. Bu dosyaların çoğu da bankalara ait.

ÜNİVERSİTEYE MAAŞ HACZİ YOLLANMIŞ

Bankalardaki borçlarını ödeyemeyince bankalar ve varlık şirketleri Yetişkin hakkında sürekli maaş haczi emri yollamış. Dosyalardaki alacaklara göre Yetişkin’in borçlarına bazen yüzde 50 bazen de yüzde 90’ına kadar faiz işlenmiş. Yine aynı şekilde borçlardan dolayı Yetişkin’in maaşına ve banka hesaplarına da haciz konulduğu ortaya çıktı.

Sürekli banka borcu ödemeleriyle karşılaşan Yetişkin’in sözleşmeli olarak çalıştığı Mimar Sinan Üniversitesi’ne, Beyoğlu 4’ncü (İstanbul 21)İcra Müdürlüğü tarafından yazı gönderildiği de ortaya çıktı. İcra dairesi, üniversiteye yazdığı yazıda faiz ve masraflar hariç Yetişkin’in birçok borcunun olduğunu ve maaşından kesinti yapmasını istedi.