İstanbul Büyükçekmece'de CHP'nin seçim çadırına üst üste saldırı

İstanbul Büyükçekmece CHP'nin seçim çadırına gündüz ve akşam saatlerinde olmak üzere iki ayrı saldırıda bulunuldu.

İstanbul Büyükçekmece'de CHP'nin seçim çadırına üst üste saldırı

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri için CHP’nin Büyükçekmece sahilinde açtığı seçim standa 2 ayrı saldırı düzenlendi.

Bugün saat 16.00 sularında bir grup saldırgan “Hepiniz teröristsiniz” diye bağırarak stantta bulunan CHP’li kadınları sözlü taciz etti. CHP’li gençlerden D.E’nin duruma tepki göstermesi üzerine saldırganlar genci darp etti. Olaydan yaklaşık 1 saat sonra ise elinde kesici alet bulunan bir saldırgan tekrar CHP’nin seçim çadırına gelerek çadırı parçaladı ve içinde bulunan elektronik eşyaları kırdı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüye göre ikinci bir saldırı da akşam saatlerinde geldi. Görüntülerde kimlikleri belirsiz bir grubun “Kahrolsun PKK, işbirlikçi köpekler!” sloganları attığı ve bazı polislerin de yaşananları seyrettiği görülüyor.

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP’nin seçim çalışmalarına yönelik saldırıyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Tüm siyasi partilerin stant kurup seçim çalışması yaptığı bir yerde böylesine provokatif bir saldırının gerçekleştirilmesi çok üzücü. Bu saldırının failleri farklı siyasi görüşlerdeki insanları birbirlerine düşman etmek için elinden geleni ardına koymayan siyasi iktidar mensuplarıdır. Kendisinden olmayan herkesi ‘terörist’ olarak ilan eden bu anlayışın söylemleri, ne yazık ki toplumsal huzurumuzu ortadan kaldıran sonuçlar doğurmaktadır. Vatandaşlarımız arasında kin ve düşmanlığı tetikleyen sözleri her gün tekrarlayan iktidar partisi üyeleri ve yandaş medya, bölücü terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmektedir. Seçim sürecinin demokratik şartlarda gerçekleştirilmesi için herkesi sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Büyükçemece’de yaşanan olay bir an önce aydınlatılmalıdır.  dedi.