İstanbul Adliyesi'ne girmek isteyen bir kişide suikast silahı bulundu

İstanbul Adalet Sarayı’na gizli servislerin kullandığı belirtilen, "kalem" türündeki bir silahla girmek isteyen Murat E. tutuklandı.

İstanbul Adliyesi'ne girmek isteyen bir kişide suikast silahı bulundu

İstanbul Adalet Sarayı’nın D Kapısı’ndan binaya girmek isteyen Murat E. (25) X-Ray cihazından geçirilen çantasındaki metal yoğunluğun yüksek olması üzerine durduruldu. Şüphelinin çantasında, maytap, jilet ve gümüş renkli özel yapım kalem görünümlü namlu kısmında yivin bulunduğu iğneli bir silah ele geçirildi.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman’ın haberine göre, Murat E. “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma ya da bulundurma” suçu kapsamında gözaltına alınırken savcılıktaki sorgusunda silahı 3 yıl önce Kemerburgaz yolu üzerinde bulduğunu söyledi. Silahın içinde bir kurşun olduğunu belirten şüpheli, çantasında ele geçirilen torpili de arkadaşının verdiğini söyledi. Murat E.’nin ifadesi inandırıcı bulunmadı.

Olayın ardından Murat E.’nin “terör” bağlantısı ve adliyeye suikast amacıyla gelip gelmediği araştırılıyor.

Murat E.’nin üzerinden çıkan flaş bellek ile cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu. Sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanan Murat E. cezaevine gönderildi.