'İSPARK'tan 60 bin araç ücretsiz faydalanıyor, derhal talimat verdim'

İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK ile ilgili açıklamalarda bulundu. "60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç sayısı var." diyen İmamoğlu, İSPAK'ta bir zam uygulamasının ise olmadığını öne sürdü.

'İSPARK'tan 60 bin araç ücretsiz faydalanıyor, derhal talimat verdim'

İstanbul’da İSPARK’a ait tüm otoparklarda yüzde 40 oranında zam geldiği konuşulurken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

“Bu bir finansal düzenlemeyle ilgili bir çalışma. Burada bir sistem hatası var.” diyen İmamoğlu, “Bakın seçimde bangır bangır ‘zarar etmiyor’ denen kurumu teslim almamızdan itibaren 18 milyon zararı var. 60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç sayısı var. Derhal talimat verdim, tespit edilsin dedim. 3 bin değil, 5 bin değil, 60 bin. Ücretsiz diyorum, indirimli diyorum. Tümünü elden geçireceğiz. Hangi çağda yaşıyoruz, elden ücret. Burada bir kaçak var, sorun var. Ekim itibariyle tahsilat sistemi başlatacağız. Geçici bir dönem teşvik edilmesi için, kredi kartıyla 9 lira ödeyeceksiniz. Sistemin işlemediği bazı otoparklar var. Verimsiz kullanılıyor. Bunlarla ilgili düzenlemeler başlatacağız. Benim İSPARK’ım neden zarar etsin. Ayda 2-3 milyon zarar ediyor. Bir zam çalışması elbette olacaktır ancak şu anda yoktur.” dedi.